Miedź

Blacha miedziana – jeden z najlepszych typów pokryć dachowych. Jego trwałość przekracza 300 lat. Blachy miedziane łączone są w sposób tradycyjny, czyli na rąbek stojący lub leżący.

Najlepiej wyglądają na dachach o dużych powierzchniach. Masa pokrycia to zaledwie 4,5-5,5 kg/m2.   Z czasem stają się atrakcyjne zwłaszcza gdy pokryją się zielonoszarą patyną, czyli tlenkiem miedzi. Plusem materiału jest fakt że nie wymaga on konserwacji.

Blacha miedziana dostępna jest zarówno w arkuszach jak
i w taśmie.

Arkusze z miedzi – są dostępne w rozmiarze 100cm x 200cm
w gr. 0,6mm – 2mm.

Taśma miedziana – dostępna w standardowych szer. 760mm lub 1000mm w gr.0,6mm – 0,7mm

 

Rynny miedziane

Miedziane rynny znane są od setek lat. Można je poznać po charakterystycznym zielonkawym nalocie zwanym patyną. Patyna powstaje w wyniku reakcji miedzi
z zawartym w powietrzu dwutlenkiem węgla. Miedź ma wysoką wytrzymałość mechaniczną porównywalną z wytrzymałością stali. Jest w 100% odporna na korozję zewnętrzną. Dobrze znosi różnice temperatur
w zakresie takim jak stal, czyli od –40 do +100°C. Rynny miedziane są ponadto odporne na działanie promieniowania UV. Współczynnik rozszerzalności termicznej dla miedzi wynosi 0,017 mm/(m2·K) – dziesięciometrowa rynna przy różnicy temperatury 20°C wydłuży się o 3,4 mm.

Rynny miedziane są najbardziej trwałe – wytrzymują
w nienaruszonym stanie od 150 do nawet 300 lat.

System rynnowy miedziany to połączenie trwałości i elegancji.